Choď na obsah Choď na menu
 


Posilňujeme sakrálnu čakru

Posilňujeme sakrálnu čakru.

Na blogu Elisabeth Ornauerovej som našla článok o sakrálnej čakre a ako ju posilniť. A pretože to pre mňa bola príležitosť pohrať sa s mandalou pre sakrálnu čakru, nenechávam si ju ujsť :-) (tá vľavo je moja, tá vpravo je z blogu Elisabeth Ornauerovej):

Tu je prameň radosti zo života, ktorému hlavne v lete hrozí, že vyschne, keď nie je dostatok vody, keď všetci ľudia naokolo sú šťastní alebo si aspoň myslia, že by sa patrilo byť šťastný. Aký zmysel potom majú pôžitok a krása, keď sa chceme zahrabať doma a privolávame si búrku, ktorá by všetko prečistila a doplnila vodu?

Chýba motivácia, hnacia sila, kreativita nám vyschla a cítime sa ako ryba na suchu. Naša sakrálna čakra prahne, chýba jej životná šťava, chýba jej tok života. Môžeme s tým urobiť niečo a dodať si vody – napríklad chodením na kúpalisko, prechádzkou pri jazere či potoku. Môžeme piť viac čistej vody a tým prikrmovať naše žriedlo života, aby sme obnovili svoju radosť zo života. Nechajme v sebe všetko plynúť

Posilnime sakrálnu čakru tým, že sa oblečieme do žiarivej oranžovej, že si skombinujeme vôňu pomaranču, jazmínu, ružového dreva alebo Ylang Ylang. Na záhradku si môžeme vysadiť Tagetes (=oranžová kvetina, mne známa ako “smrduľa” :-P ), ktorý k nám prinesie závan Indie. Vnesieme do zablokovanej situácie pohyb a oranžová nám dá pocit bezpečia.

Sakralchakra in Stärkung für das Sakralchakra

Pomôžu aj bylinky: žihľava, petržlen a rebríček na balkóne či podokennici nám dávajú vôňu leta, ktorá nám pomáha lepšie vnímať vlastné telo. Z týchto rastlín si môžeme urobiť aj čerstvý šalát. Je to potrava i liečivo pre dušičku, ktorá nám vnútorne navodí leto.

A tancuj, tancuj, tancuj, čo do teba vôjde: brušné tance, salsu, tango, až sa steny budú triasť. Aj tu platí: všetko v správny čas, najlepšie vtedy, keď mesiac začne pribúdať – to je tá správna doba na posilnenie sakrálnej čakry.

Ale cvičiť sa možno už teraz, učiť sa vyjadrovať radosť, ktorú v sebe nosíme. Život chce byť vnímaný všetkými zmyslami…

Zdroj: internet